Forum ciobanesc german
August 20, 2017, 03:18:53 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
Anunturi: SiegerShow 2015 in Nurnberg

Home   Web Site Help Search Calendar Login Register  
Pages: 1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Puiut de CG putin agresiv  (Read 3060 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
GeorgianAlfie
Newbie
*

Alfie & Max

« Reply #30 on: February 04, 2017, 12:14:31 AM »

La fel făcea și al meu la varsta puiuţului tău. Dupa cum au spus si ceilalti utilizatori, o sa inceteze cu "muscatul"  dupa ce trece de 4-5 luni. Al meu are aproape 7 luni acum si nu mai musca de maini inca de la 4 luni.
Vezi, o sa il doara dintii.. La al meu a fost teroare mare in perioada aceea, nu mai stia ce sa faca si si atunci musca de mâini si "plangea". Cand o sa il doara dintii si o sa muste de maini, o sa se planga des, pune niste bucati de material de dimensiuni mici in apa, stoarce-le in asa fel incat sa mai ramana putina apa in ele, rasuceste-le si baga-le la congelator, iar după ce sunt înghețate(da' nu bocna, ca dupa nu mai poate baga dintisorii aia ascuțiţi in ele) da-i-le sa se joace cu ele si sa le muste, ii calmează inflamatiile.
 Succes cu micuţul!
Nightbell
Newbie
*

« Reply #31 on: March 25, 2017, 12:44:37 AM »

5 Luni acum Smiley S-a mai potolit cu muscatul, inca mai are niste apucaturi de adolescent, dar Smiley
Claudiu34
Newbie
*

« Reply #32 on: June 12, 2017, 06:34:09 PM »

Buna Ziua , am un Ciobanesc German  de 3 luni jumate face 4 pe 20 iunie. Problema mea este ca musca  in continu binenteles in joaca  si latra mai bine zis mai mult plange schelalaie  daca il bag inapoi in tarc  , l am luat de la niste oameni care la fel ca si mine locuiesc la curte , si ei  s au lovit de aceasta problema si totusi au suportat . Cand ii dau drumul din tarc direct sa ma muste de maini de picioare nici nu pot sa il mangai , de plimbare nici nu mai zic ca e preocupat sa vada ce gust au adidasii mei sa ma muste de picior  decat sa vada pe unde merge sau sa miroasa si el ceva pe langa un gard. Am citit pe forum ca multi se lovesc de aceasta problema si ca dupa varsta de 5-6 luni s ar dezobisnui sa muste , spuneti mi cum as putea sa ii schimb comportamentul , am luat in calcul si sa il duc la dresor
freddy25
Hero Member

« Reply #33 on: June 12, 2017, 10:45:25 PM »

Ai incercat cu jucarii?
Claudiu34
Newbie
*

« Reply #34 on: June 13, 2017, 02:03:06 AM »

Da, i am cumparat jucarii pe care le muscs cu o dorința asa de mare si cand le arunc sa mearga dupa ele se uita putin dupa jucarie si dupa vine sa sara pe mine si sa ma muste de maini
freddy25
Hero Member

« Reply #35 on: June 13, 2017, 11:54:28 AM »

Cumpara o jucarie de genul celei din linkul de mai jos si joaca-te cu el dar sa nu i-o cedezi fiindca va crede ca e mai puternic decat tine. Are un nivel de energie destul de ridicat si trebuie sa si-o consume cumva. Plimba-l si joaca-te mult cu el. A, e foarte buna jucaria Kong. I-o umpli cu niste boabe si are ce face ore in sir.
http://pentruanimale.ro/jucarii-pentru-caini/jucarie-sfoara-4dog-hunterdog-bumbac-minge-cu-maner-large.html
http://pentruanimale.ro/jucarii-pentru-caini/jucarie-caine-kong-classic-large-rosu.html
Cumpara-i si jucarii pentru dentitie, uite aici niste modele dar ai grija sa nu fie prea mici ca exista riscul sa le inghita. Du-te la un petshop sa le vezi cu ochii tai si sa-i cumperi ce este potrivit pentru marimea lui. La varsta asta isi schimba dintii si de aceea sunt ca niste crocodili. Asa fac toti cateii pana pe la 6 luni, nu te ingrijora.
Pages: 1 2 [3]   Go Up
  Print  

Jump to: