Forum ciobanesc german
January 22, 2017, 11:21:47 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
Anunturi: SiegerShow 2015 in Nurnberg

Home   Web Site Help Search Calendar Login Register  
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Urechi cazute  (Read 45456 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kwy
Full Member

« Reply #15 on: February 14, 2009, 08:45:33 PM »

vazind ca pina la 7 luni fetita mea pe care am avuto cindva,n-a ridicat urechile ,am inceput cu masaj o data pe zi 5minute,si cind nimeni nu mai credea,la 9 luni a ridicat urechile si nu le-a mai lasat ,rezultate au inceput sa apara dupa aprox.1luna,putin cite putin,asa ca nu disperati,mentionez ca calciu a primit de mica dupa recomandarea vet.
rockydog
Newbie
*

« Reply #16 on: November 18, 2009, 09:26:38 PM »

in legatura cu hrana medicul mi-a zis sa il hranesc normal dar sa ii dau un supliment de vitamina calciu si vitamina D atat in mod natural(lapte, ulei de peste..) dar si sub forma de medicamente
cristimate
Sr. Member

« Reply #17 on: May 18, 2010, 09:07:33 PM »

intrebare: pentru ca nu ma pricep am o intrebare; puiul meu de la 7 luni a "ridicat urechile"; ceea ce inseamna ca in marea majoritate le tine sus... dar atunci cand aleraga mai tare, in marea majoritatea timpului se indoaie de la jumate ("FALFIE" ASA SmileySmiley ca un steag) iar cand se opreste le tine iar sus... de asemenea cand ne vede sau uneori cand alearga cu noi si le tine pe spate lipite de cap... acum are 8 luni; e normal?

l-am trecut iar pe calciu ptphos ... doar preventiv;... de asemenea creste mai greu am vazut...
Ioana0013
Newbie
*

Happy

« Reply #18 on: August 21, 2010, 07:41:39 AM »

am intalnit odata pe cineva care avea un cg caruia i s.au ridicat urechile pe la 8 luni..cand nimeni nu mai spera la asta..deci bafta..inca mai sunt cateva sanse sa ii stea drepte..Smiley 
cristimate
Sr. Member

« Reply #19 on: August 22, 2010, 08:24:23 AM »

au trecut 3 luni de la acea postare dar multumesc. urechile erau ridicate dar mai falfaiau Smiley la viteze mari
intre timp a mai adaugat vreo 5 cm la inaltime, a schimbat blanitza inca o data si urechile sunt ca la carte Cheesy

merci... am observat ca pana nu se opreste din crestere uneori mai lasa urechile sau nu sunt f tari...
Ioana0013
Newbie
*

Happy

« Reply #20 on: August 22, 2010, 09:49:28 PM »

ok..atunci bravo... Cheesy Cheesy ...sper sa devina un caine sanatos si frumos..ceea ce..probabil este deja..!! Schilder
sckip
Newbie
*

« Reply #21 on: October 04, 2011, 08:56:39 PM »

salut .. am si eu o catelusa de aproape 6 luni .. are aproape 25 de kg si nu a ridicat inca urechile .. cand alearga insa .. le mai ridica .. le mai tine ridicate dar pentru foarte putin timp .. ar trebui sa ma ingrijoreze lucrul acesta ? .. va multumesc !
AarosVoiq
Hero Member

Aaros ! Baietelul meu iubit!

« Reply #22 on: October 31, 2011, 03:24:24 PM »

Mai asteapta 1 luna daca nu proteze.Dau rezultate f bune din cate am vazut pe aici pe forum!
sckip
Newbie
*

« Reply #23 on: January 05, 2012, 07:51:46 PM »

bai fratilor ... catelusa asta a mea mi`a mancat sufletul si inima din mine .. nu mai stiu ce sa`i fac sa`i salt urechea stanga .... pana acum o luna le avea pe amandoua blegite .. i`am pus proteze .. dupa ce i le`am dat jos numai dreapta o tine ridicata .. stanga nimic .. stie cineva daca cimentul ala pentru fixarea urechilor [h262] da rezultate ? ca sa nu dau banii degeaba pe el ... va multumesc frumos si astept un raspuns. P.S. catelusa face 10 luni pe data de 15 ianuarie.
nistoralin
Newbie
*

max

« Reply #24 on: May 09, 2012, 12:10:41 PM »

buna tuturor,stiu ca au fost deschise multe topicuri pe aceasta tema dar m-ar interesa parerea voastra despre cainele meu.mentionez ca acum a facut un an.ce ziceti,mai are sanse sa le ridice?se simt si niste cute in interiorul urechii

* Imagine0209.jpg (134.14 KB, 600x800 - viewed 543 times.)

* Imagine0208.jpg (128.18 KB, 600x800 - viewed 493 times.)
fl
Sr. Member

Lima von Vifor

« Reply #25 on: May 09, 2012, 12:15:27 PM »

Sincer, nu cred ca se va mai ridica, deoarece este "cazuta" chiar de la baza.
In poza a doua pare ca are oarece probleme si la cealalta ureche.
Oricum, sanatate.
nistoralin
Newbie
*

max

« Reply #26 on: May 09, 2012, 12:17:23 PM »

am inteles,asta e
mishu65
Hero Member

« Reply #27 on: May 21, 2012, 02:39:38 PM »

Ce mai face catelusa? Cum e cu urechea stanga? N-ai mai spus nimic...

Cine a zis ca fericirea nu se poate cumpara, trebuie sa-si ia un caine!
sckip
Newbie
*

« Reply #28 on: May 21, 2012, 06:39:24 PM »

tot asa e .. scuze dar chiar n`am mai avut timp sa mai intru .. sunt cu serviciu` pana peste cap .. abia am timp de ea Smiley saptamana viitoare ma duc cu ea s`o operez la ureche .. ii scoate o grefa mica de piele din spatele urechii si va merge ... pana atunci i`am mai pus un rand de proteze ieri sa vad ... chiar nu stiu ce sa zic .. al tau ce mai face ? bine .. sanatos ? stima !
cris_dragos
Newbie
*

« Reply #29 on: May 21, 2012, 07:02:43 PM »

salut tuturor! am si eu o intrebare am un pui caruia i s-a ridicat o ureche pe la 3 luni jumate apoi i s-a blegit iar si i s-a mai ridicat abia acum in apropierea varstei de 5 luni dar tot nu este ciulita cum trebuie ci este foarte moale si la varf putin lasata. care sa fie problema?
credeti ca i se vor mai ciuli urechile?
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9   Go Up
  Print  

Jump to: