Forum ciobanesc german
June 25, 2017, 08:20:45 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
Anunturi: SiegerShow 2015 in Nurnberg

Home   Web Site Help Search Calendar Login Register  
Pages: 1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Jerry Black Tiger  (Read 4348 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
cycyca13
Sr. Member

Cecilia & ISA

« Reply #15 on: February 25, 2009, 12:11:08 PM »

M-am documentat! Laughing se pare ca "Black Tiger" este totusi o canisa ...!!! care vinde multi labradori, Golden Retriever dar si alte rase!

“Prima arta creata de om a fost educatia cainelui, iar fructul acestei arte a fost cucerirea si stapanirea pasnica a intregului pamant”
athos7
Newbie
*

« Reply #16 on: February 25, 2009, 10:09:24 PM »

da, exact, de aceea il si cheama Black Tiger.Acest puiut este adus din Arad de la canisa Black Tiger, special mi-a facut rost unchiul de el, tatal lui este Nikos Aus der Brunennstrasse, il puteti vedea la "masculi monta pe acest site, cat de curand il veti vedea si pe Jerry in aceasi rubrica  Smiley
John
Full Member

Canto

« Reply #17 on: February 26, 2009, 02:30:30 AM »

@cycyca13.....care e relevanta?HuhHuhHuhHuh?
Intra in politie!!!!!!!!!!!!!Nu intarzia!!!!!!!!!..........
piciorus2002
Sr. Member

« Reply #18 on: February 26, 2009, 02:58:23 AM »

relevantza e aia ca rasa Black Tiger nu exista,Athos a creat putina confuzie cu primul lui mesaj Smiley

Suplu catelul,cap frumos,sa-ti traiasca!
cycyca13
Sr. Member

Cecilia & ISA

« Reply #19 on: February 26, 2009, 09:19:35 AM »

nu are legatura cu politia.. e bine ca stapanul sa stie clar ca are un catel de RASA ciobanesc german , provenit din CANISA Black Tiger!! fara sa le confunde .
P.S.la inceput oricine poate confunda notiunile

“Prima arta creata de om a fost educatia cainelui, iar fructul acestei arte a fost cucerirea si stapanirea pasnica a intregului pamant”
alsacian
Full Member

« Reply #20 on: February 26, 2009, 10:26:13 AM »

Frumos  sa-ti traiasca si sa ajunga campion 
ady
Hero Member

Smile! It confuses people!

« Reply #21 on: February 26, 2009, 10:51:32 AM »

@cycyca13.....care e relevanta?HuhHuhHuhHuh?
Intra in politie!!!!!!!!!!!!!Nu intarzia!!!!!!!!!..........
John!!  Iesi din politie!!! Nu mai sta!!!!

Frumos acest "tigru" , sa-ti traiasca! Smiley

Isa 58:6 Iată postul plăcut Mie: desleagă lanţurile răutăţii;împarte-ţi pînea cu cel flămînd, şi adu în casa ta pe nenorociţii fără adăpost; dacă vezi pe un om gol, acopere-l, şi nu întoarce spatele semenului tău.
Atunci lumina ta va răsări ca zorile, şi vindecarea ta va încolţi repede;
hans
Sr. Member

« Reply #22 on: February 26, 2009, 01:09:19 PM »

...tatal lui este Nikos Aus der Brunennstrasse ...

cred ca numele corect este  der Brunnenstrasse
irish boy
Hero Member

irish boy-max

« Reply #23 on: February 26, 2009, 07:44:10 PM »

inca un urechiat pe forum.sa va traiasca  Wink
athos7
Newbie
*

« Reply #24 on: January 10, 2017, 09:58:55 AM »

Wow... a trecut ceva vreme de când n-am mai intrat pe forum, sunt ceva ani buni, în tot acest timp, Jerry a crescut și este un scump, în octombrie a împlinit frumoasa vârstă de 8 ani, doar că am o problemă legată de el și nu știu care ar fi cea mai bună soluție pentru ca lui să îi fie bine, tocmai de aceea m-am gândit ca fiind un forum de ciobănești germani, să mă ajutați să iau decizia corectă cu privire la el !
Eu când l-am luat pe Jerry, în 2008, l-am luat pentru a sta la căsuța bunicilor, care se află într-un sat la vreo 12 km de orașul unde stau eu, Zalău,bine, e prea mult spus căsuță, mai mult e o cabană... la acea vreme mai trăia încă bunica, care din păcate de aproape 2 ani nu mai este printre noi și de atunci până în noiembrie 2016 a locuit tăticul meu cu Jerry, făcând naveta de la Mirșid, ideea e că acea ”căsuță” nu prea mai este locuibilă, e o căsuță din lemn, care între timp s-a și deteriorat și chiar nu ai cum să locuiești în ea, plus că era extrem de greu să tot facă naveta... între timp s-a și îmbolnăvit, iar de vreo lună este internat la spital, având mai multe probleme (tromboză + altele), iar de când este internat tăticul, fac eu naveta la Jerry aproape zilnic, ducându-i apă și mâncare și dându-i medicamente (4 tabelete de Consequin) pentru că are artroză și mai ales la ce friguri sunt zilele astea, numai afară să nu stai...  Cry ! Ideea este că este incredibil de greu să fac acest lucru zi de zi, pentru că lucrez de dimineața până seara și pe lângă asta, am de mers la tăticul meu la spital zilnic, plus mai apar 1-2 probleme pe neprevăzute și atunci îți dă peste cap totul ! M-am gândit ca să nu trebuiască să fac naveta să îl duc cu mine la bloc ca să fie mai ușor și pentru mine și pentru el să nu stea în frig, doar că fiind crescut la curte de mic, nu știu dacă ar accepta el așa bine acest lucru. Oricum, el are cușca lui acolo, care este izolată și chiar i-am pus un bec cu infraroșu, care să-i și încălzească un pic, care funcționează non-stop, doar că stă singur și mă vede cam 5-10 minute pe zi, asta doar când vin să-i aduc mâncarea, deci practic stă singur 99% din timp.
Așadar, din 2 rele, care este cea mai puțin rea: să îl duc la bloc sau să îl las la curte ?!? Ce-i drept, eu locuiesc la etajul 3 și cum are el artoză îi va fi greu să urce atâtea trepte zilnic, dar aș fi dispus să stau altundeva în chirie la parter, dacă aș știi că ar fi mai bine pt. el.
Dacă o să-mi ziceți să-l duc la un adăpost pt. câini, vă anunț din start că în orașul meu nu există așa ceva, deci singurele 2 soluții rămân:
*ori să îl las în continuare la țară, unde are cușca lui izolată, cu bec infraroșu și un perimetru suficient cât să se plimbe el când vrea și cât vrea, doar că nu va avea companie
*ori să îl iau cu mine la bloc, unde va avea căldură și companie, doar că nu va avea spațiu, decât când l-aș scoate la plimbare
Pages: 1 [2]   Go Up
  Print  

Jump to: